Budeme stavět ledové království

24.01.2019 16:28

  Co dokáže mráz? Co provede s obyčejnou nebo obarvenou vodou? Jak dlouho a za jakých podmínek venku led vydrží ? Na takové otázky si budeme s dětmi odpovídat při stavbě a následném pozorování ledového království, které budeme v pondělí 27. ledna stavět před mateřskou školou. Počasí, tedy pěkný mráz nám přeje a ukazuje svoji sílu i moc, čehož musíme využít. Postavíme království z ledu. Prosíme rodiče, připravte dětem doma přes víkend zmrazenou cihlu v krabici od mléka nebo budoucí věžičku v pet lahvi. Už doma mohou děti pozorovat, jak dlouho bude voda promrzat, ať za okny, na balkoně nebo v mrazáku. Cihly i další zmrazené tvary můžete ráno donést na terasu za třídou Zajíčků a nechejte se překvapit, jak šikovní stavitelé vaše děti jsou. Samozřejmě nesmíte zapomenout na pořádně teplé rukavice. Akci by nám mohlo pokazit snad jen inverzní počasí, tak budeme doufat, že nám zasvítí sluníčko. Děkujeme za vaši pomoc a moc se těšíme.                              HB

—————

Zpět