Bezpečně v dopravě

22.05.2012 13:56

      Ve spolupráci se základní školou bylo uspořádáno zábavné dopoledne zaměřené na dopravní výchovu. Děti si v MŠ předem zhotovily volanty z papíru a těšily se na překvapení, které nám starší žáci  ze 3. ZŠ v Lovosicích připravili. Na školním hřišti si děti nejprve na různých stanovištích formou hádanek procvičily jak zvládnou pojmenovat například jednotlivé části jízdního kola, určovaly vybavení cyklisty pro bezpečnou jízdu, poznávaly dopravní značky nebo si cvičily bezpečné přecházení vozovky…a pak hurá na jízdu.

Děti si vyzkoušely „jízdu“ podle dopravních značek a předvedly, jak zvládnou bezpečně  situaci na silnici. Celá akce byla pro děti pěkně připravená a zábavná.

Těšíme se na příští setkání a děkujeme žákům a pedagogům ZŠ za spolupráci.

                                                                                              M. Nováková

 

 

—————

Zpět