Za sluníčkem v Jizerských horách

04.05.2010 10:14

 

     Týden v Jizerských horách, kam jsme vyjeli do školičky v přírodě se velmi vydařil. Tentokrát jsme poznali městečko Hejnice, kde jsme se ubytovali v penzionu Dvůr. Počasí se nedá ovlivnit nebo objednat, ale nám se opět skvěle vydařilo, užívali jsme si slunce i svěží horský vzduch každý den 2x při procházkách po okolí. Prošlapali jsme snad všechny cestičky v okolí, propátrali jsme les i louky, poznávali jsme různé druhy rostlin i živočichů. Zkoumali jsme přírodu vlastními smysly i s lupou v ruce. Měli jsme možnost zblízka pozorovat domácí zvířátka. Lesním královstvím nás provázeli skřítci Javorníček, Lipáček, Kaštánek, Jasánek, Dubáček a Bukáček. Zahráli jsme si na lesní tělocvičnu, hledali jsme lesní poklady, čarovali jsme, zpívali lesní písničky a vytvářeli lesní galerii. Sluníčko nám dopřávalo denně maximálně využívat čas pro pobyt venku, jediný deštík, který nás zkropil byl určitě pro štěstí. Děti byly statečné, bravurně zdolávaly všechny přírodní překážky i odloučení od maminek a tatínků. Oslavili jsme svátek Jiříků a krásné 6. narozeniny. Šťastný deštík nám dopřál za pomoci skřítků najít i lesní poklad. O sladkosti, které skrýval, jsme se všichni podělili. Zatančili jsme si na veselém karnevalu, který nesmí nikdy chybět a jako správní výletníci jsme si opekli šťavnaté buřtíky. Dostatek dobrého jídla jsme doplňovali dobrotami, o které se nám postaraly mnohé maminky. Radost z pochutnání nám umocňovala denně domácí borůvková marmeláda, která nám všem malovala pěkné modré fousy na ústa. Týden rychle utíkal, děti si každý večer zaznamenávaly do svých deníčků kresbou zážitky, aby mohly doma přesně vyprávět, co viděly a zvládly. Než jsme zabalili kufry na zpáteční cestu, rozloučili jsme se vypuštěním lampionku štěstí s přáním štěstí a míru všem dětem na světě.

     Kromě spousty špinavého prádla jsme maminkám přivezli zpět určitě spokojené a lehce opálené děti. Poděkování patří všem maminkám, které nás na cestu vybavily množstvím pamlsků a dobrot, též p. učitelkám, které se o děti a jejich zavazadla celý týden staraly. Už se moc těšíme, až vyjedeme za rok poznávat další krásné kouty naší přírody.

 

—————

Zpět