Hledali jsme skřítky Podzimníčky

10.10.2010 15:15

 

„Podzime, podzime, už zas nosíš deště, pěkně tě prosíme, počkej chvíli ještě.“

    Tak toto je velké přání všech dětí i p. učitelek z naší mateřské školy.  Každoročně totiž na podzim vyrážejí děti nejenom ze třídy Myšek směrem pod Lovoš, aby našly skřítky Podzimníčky. Cestou pozorují práci na zahrádkách, měnící se barvu listů na stromech a keřích, sbírají kaštany nebo oříšky a hledají stopy skřítků, protože ti po cestě dětem vždy schovají nějaké překvapení. Nejinak tomu bylo i letos. Skřítkové se nám sice neukázali, ale blikající oči v křoví nám prozradily, že nás celou dobu pozorují. Odměnou za pořádný výšlap byl nejenom pohled zblízka na Lovoš, nádherný sluncem zalitý výhled na „naše“ Lovosice, ale i pochutnání na dobrotách a pamlscích, které dětem maminky ukryly do batůžků. Výlet se vydařil, počasí vyšlo a děti zase "po svých" dorazily před polednem na dobrý oběd do MŠ.                                                                                                                                                                            J.C.                                                                                                                                 

—————

Zpět