Zimní OH i u nás v mateřské škole

19.02.2014 13:54

 

    Největší sportovní událostí nedávných dnů byly bezesporu Zimní olympijské hry v Soči. S dětmi jsme celý týden sledovali klání všech sportovců, povídali si o nich a samozřejmě fandili našim reprezentantům. Rozhodli jsme se uspořádat ZOH i v naší mateřské škole. Zapálili jsme pomyslný olympijský oheň a týden v pohybu mohl začít. Děti donášely do MŠ výstřižky z novin o úspěších našich sportovců, aktivně denně diskutovaly o tom, které klání doma s rodiči shlédly. Protože je ale letošní zima skoupá a nedopřála dětem tu pravou zimní nadílku, nezbylo nám, než trénovat zimní sporty v MŠ. Umíme si s dětmi poradit a improvizovat i v takové situaci – místo bobů papírové kartony, namísto bruslí papíry, které kloužou po koberci, namísto jízdy na boulích skoky přes bílé polštáře, sjezd jsme zvládli na velké klouzačce. Krasobruslení v párech či hokej na koberci vůbec neztratily nic ze svého kouzla opravdových sportovních klání. Diskuse a fotografický materiál ze ZOH děti průběžně doplňovaly vlastními kreslenými obrázky sportovců, vyrobily si papírové ledové plochy i s mantinely, z modelovací hmoty a kukuřičné stavebnice vyráběly postavy hokejistů a dalších sportovců. Týden utekl, měli jsme natrénováno a tak jsme na závěr připravili soutěžení v olympijských disciplínách o medaile. Zápal sportujících a fandících dětí byl úžasný. Za vydatného pokřiku Češi do toho! se snažily opravdu všechny. Neopomenuli jsme ani nástup sportovců s vlajkou ČR, nechyběly stupně vítězů. Děti byly nadšené, fandily si navzájem a přály úspěch jeden druhému. Chlapci dávali přednost hokejovým zápasům, děvčata zase krasobruslení.  Překvapením pro děti bylo předvedení hokejové výstroje, ten, kdo si ji vyzkoušel, poznal, že to hokejisté nemají vůbec lehké. V závěru si děti vychutnaly radost ze získaných medailí, olympiádu jsme zakončili slavnostním ceremoniálem s nástupem dětí – sportovců. Blahopřejeme dětem i všem skutečným českým sportovcům, kteří medaile ze Soči domů přivezli.

 

                                                               Hana Růžičková, učitelka MŠ

—————

Zpět