Zima je, zima je, každý se raduje

15.02.2021 06:24

   Radost ze sněhové nadílky máme všichni. Zima a zimní období nám přináší spoustu radovánek, ke kterým nám slouží hlavně naše školní zahrada. Stavíme sněhuláky, koulujeme se, pozorujeme stopy, padající sněhové vločky, malujeme a kreslíme do sněhu...

   V týdnu od 8. února 2021, si naše nejstarší děti užily malování do sněhu. Zahrada jim sloužila jako velké malířské plátno, na kterém svítila sluníčka, srdíčka, barevné obrázky sněhuláků i vloček. Děti k malování využily lahvičky naplněné ředěnými barvami. Kromě malování si děti ze sněhu také tvořily tvary pomocí báboviček na písek nebo jiných nádob. Společně jsme si pak všechny obrázky prohlédli. Velká pochvala všem. Při pobytu venku si mladší děti vyzkoušely odklízet z chodníku sníh, využily dětské lopaty a hrabla. Ze sněhu vznikla velká hromada, kterou budou děti moci využít k dalším hrám. Sníh je kouzelný materiál. Dnes vzácný, tak si ho každý den dosyta užíváme.                                                                                                                                                        M. Nováková

—————

Zpět