Vyrobili jsme si mapu školní zahrady

15.11.2011 06:42

   Abychom si i naší školku vyzdobili podzimně, vyrobila paní učitelka třídy Ježečků mapu naší zahrady. Děti měly za úkol vypátrat a seznámit se se stromy, které kolem školky rostou. Nejprve jsme si po třídách obešli mateřskou školu, hledali jsme stromy, které jsou na mapě, nasbírali jsme listy, plody a lupami pozorovali jejich strukturu. Nejstarší  děti procvičovaly i názvy listnatých stromů rostoucích kolem MŠ,  jako je lípa, dub, jasan, javor, kaštan, topol a jehličnatý smrk. Listy děti ve třídě vylisovaly a další dny je postupně dolepovaly na správný strom v předem připraveném plánu. Mapu můžete najít v 1. patře pravého křídla MŠ, moc se dětem povedla.

                                                                                                                                                                               E.P.

 

—————

Zpět