Ve škole v přírodě

07.06.2018 10:15

  Poslední květnový týden se 30 dětí naší mateřské školy zúčastnilo školy v přírodě v penzionu Světlá v Šumburku u Tanvaldu. Díky velmi pěknému slunečnému počasí mohly děti trávit 7 hodin denně v přírodě na čerstvém vzduchu. Po celou dobu pobytu měly děti připravený program plný zábavy a dobrodružství. Užily si hledání pokladu, zábavný karneval, opékání buřtů na ohni a noční stezku odvahy, která byla pro mnohé děti tím největším zážitkem, který si odvezly domů. Zvládly dlouhé pěší výpravy, jako hledání vody v přírodě - našli jsme rybník plný pulců a žab nebo výstup na vzdálenou rozhlednu. Při každodenních procházkách po okolí penzionu se děti seznamovaly s přírodou a učily se jí pomáhat a chránit. Např. v lese sbíraly odpadky, které pak společnými silami roztřídily. Učily se, že v lese má být ticho a že se nemají trhat či lámat větve stromů a keřů. Seznamovaly se s názvy různých bylin a pozorovaly lesní mraveniště. Při pobytu v lese stavěly z dostupných přírodnin domečky pro skřítky a poslouchaly zvuky lesa. U penzionu si pak otiskaly přírodniny do samotvrdnoucí hmoty, své zážitky pak ztvárnily barvami na malířská plátna a vyrobily si strašidélka z noční stezky odvahy. Dětem se v Jizerských horách velmi líbilo. Každý den si své zážitky kreslily do deníčků, aby při vyprávění rodičům na nic nezapomněly. Odjížděli jsme domů spokojení se spoustou nezapomenutelných zážitků a vzpomínek. Všechny děti odloučení od rodičů zvládly na výbornou. Za statečnost a šikovnost byl nakonec každý po zásluze odměněn diplomem, taštičkou plnou odměn a medailí. Děkujeme všem rodičům za všechny dárečky a sladkosti pro děti. Moc si toho vážíme a těšíme se, kam vyjedeme příští rok.                                                                                                                                             J. Vojířová

 

Partnerem uspořádané školy v přírodě je Všeobecná zdravotní pojišťovna.

 

—————

Zpět


Kontakt

Mateřská škola, Sady pionýrů, Lovosice

Hlavní budova:
Sady pionýrů 912/43, Lovosice
Detašované pracoviště:
Přívozní 114/2, Lovosice


Tel: 416 532 637
Mob: 736 633 345

1. Zajíčci 730 871 747
2. Myšky 730 871 746
3. Krtečkové 730 871 749
4. Žabky 730 871 748
5. Ježečci 736 633 345
6. Sovičky 730 871 745