V hasičské stanici

02.05.2022 07:24

   V průběhu týdne se jednotlivé třídy MŠ vystřídaly na návštěvě u místních hasičů. Zaměstnanci hasičské stanice děti provedli po budově, ukázali jim, kde se převlékají, kde sportují (musí denně 2 hodiny posilovat své tělo), kde odpočívají, protože jejich služba je 24 hodinová. Děti si prohlédly hasičské auto, vyzkoušely si přilbu, dozvěděly se, že hasiči mají 3 druhy oblečení, podle toho, k jakému zásahu jedou - likvidovat vosy, k požáru nebo k vodě.

   Když si děti s velkým zájmem vše prohlédly, mohly si vyzkoušet trefit se proudem vody z hadice na značku. Nakonec je čekalo překvapení, protože byly paní učitelky vyvezeny zdvižnou plošinou do výšky několika metrů. To byl velký zážitek jak pro děti, tak pro učitelky. Všem se nám tam moc líbilo. Hasiči měli pro děti vše krásně připravené, společně jsme se vyfotili s historickou hasicí technikou z roku 1903.             Vladislava Pátková

—————

Zpět