Stezka skřítka Jarníka

25.03.2023 20:54

   V pondělí 20.3.2023 nastal první jarní den, a tak jsme se rozhodli připravit dětem Jarní stezku na zahradě MŠ se spoustou jarních úkolů a otázek. Děti měly za úkol skřítkovi Jarníkovi pomoci odemknout jaro kouzelnými klíči, které na cestě k odemykání jara poztrácel. Cesta byla vyznačena barevnými fáborky. U každého fáborku čekal na děti úkol a za jeho splnění dostaly barevný klíč. Musely nasbírat 10 klíčů, každý v jiné barvě. Na konci stezky děti čekala brána s barevnými klíči, na kterou měly pověsit klíče ke správné barvě a odříkat jarní zaříkávadlo.

Zimo, zimo, už jdi pryč, jaro už si chystá klíč. 

Otevírá jarní bránu, jmenuje se Petrklíč. 

Tím pomohly skřítkovi Jarníkovi odemknout jaro, aby se louky zelenaly, aby kytičky a stromy krásně rozkvetly nebo aby nám sluníčko svítilo a hřálo na záda.                                                                                                                                                A. Vaverková

—————

Zpět