Staráme se o ptáčky kamarády na Cvrčkově zahrádce

18.01.2021 06:59

    První měsíc nového roku jsme začali tématem školního vzdělávacího programu "Jak Sadáček zapomněl nakrmit zvířátka". My jsme ale na ptáčky, kteří přilétají na zahradu naší mateřské školy, nezapomněli. V každé třídě jsme pro ně vyrobili různá krmítka. Do vydlabaných jablíček jsme vložili lůj se semínky, na dřevěné laťky jsme přitavili půlky ořechů, vyrobili jsme lojové koule, do plastových lahví jsme vystříhali otvory na ptačí mňamku. Protože máme na zahradě Cvrčkovu dílnu, měli jsme dostatek materiálu i nářadí na výrobu dřevěného krmítka. Postupně jsme všechna krmítka umístili na školní zahradu. Jako první ptáčkům zachutnaly ořechové skořápky. V pátek jsme se připojili ke školnímu projektu "Ptačí hodinka" a počítali jsme, kolik ptáčků přiletí na zobání. Celkem jsme jich napočítali 31, nejvíce bylo havranů a vrabců. V době přípravy krmítek na zahradě ještě neležela sněhová peřina. Nyní, kdy je vše zasypáno sněhem, přilétá ke krmítkům ptáčků mnohem víc. Nezapomeneme na ně a budeme jim zobání celou zimu doplňovat.                                                    D. Maláková

—————

Zpět