Na návštěvě v hasičské zbrojnici

02.05.2018 16:44

  Jak už bývá každým rokem v dubnu zvykem, i letos děti z naší MŠ navštívily hasiče. Hasiči děti seznámili se svou prací a upozornili je na možná nebezpečí požáru. Připomněli jim telefonní číslo, na které se volá v případě požáru. Pak dětem vyprávěli, kde a komu všude pomáhají - mnohdy nebojují jen s ohněm – což bylo pro některé děti překvapením. Poté hasiči děti provedli krásnou, novou zbrojnicí a ukázali jim vybavení a hlavně velké hasičské auto, které si děti mohly prohlédnout i uvnitř. Zajímavá byla také ukázka hasičských pomůcek. Děti si vyzkoušely hasičskou helmu, rukavice a také stříkaly hadicí na cíl. Dětem se návštěva moc líbila. Při rozloučení předaly hasičům obrázky, které pro své hrdiny nakreslily. Bc. Jiřina Vojířová

—————

Zpět