Lištičky pod Lovošem

15.10.2012 07:02

Ve středu jsme vyrazili s třídou „Lištiček“na podzimní výpravu pod Lovoš. Cestou jsme pozorovali podzimní změny na zahrádkách - jaké ještě kvetou kytičky, sklizeň ovoce a zeleniny, úžasné vybarvování listnatých stromů. Děti poznávaly listnaté a jehličnaté stromy rostoucí v okolí a určovaly, jaké jsou mezi nimi rozdíly. Na nové informační tabuli jsme si prohlédli chráněné kytičky a dozvěděli se, že lovošsko je známou vinařskou oblastí. Na zahrádce pod Lovošem si děti udělaly „piknik“, odpočinuly si a za odměnu dostaly i něco sladkého. Výpravu jsme zakončili lovem na žížaly, abychom si mohli v MŠ vyrobit „žížaliště“ k pozorování žížalího kypření půdy. Cestou nás provázela mlha, takže se nám Lovoš nechtěl ukázat, přesto se dětem výprava líbila a na jaře určitě vyrazíme  změny v přírodě pozorovat opět.

                                                                                                                                                                                                   E. Pišlová

 

—————

Zpět