Lištičky na cestě pod Lovoš

11.10.2010 13:43

    Na začátku října se také děti ze třídy Lištiček vypravily na průzkumnou výpravu pod Lovoš. Děti měly za úkol hledat specifické znaky podzimu. Pozorovaly, jak se mění příroda, jak se vybarvují listy a co se děje na zahrádkách. V souladu s třídním a školním vzdělávacím programem jsme si povídali o sklízení ovoce a zeleniny. Na vlastní oči děti viděly sklizeň řepy a podzimních druhů ovoce. Na louce pozorovaly lupou broučky a rostliny, v rámci environmentální výchovy měly za úkol najít žížaly, abychom si mohli ve školce udělat pokus s kypřením půdy – děti budou pozorovat, jak žížaly míchají písek s hlínou a dělají vzduchové cestičky, což je pro pěstování zeleniny důležité. Počasí se nám vydařilo a průzkumná výprava do přírody se dětem moc líbila. Děti se dozvěděly něco nového, zopakovaly si znalosti o podzimu i jak se mají v přírodě chovat. Dokonce našly i poklad – sladkou odměnu a puzzle s podzimní tématikou.                                             E.P.

—————

Zpět