Kdo a jak žije v lese - Lesní pedagogika

15.02.2013 07:13

     Součástí projektu Zima a příroda byla návštěva pracovníků Lesů České republiky s.p., kteří si pro děti připravili program Lesní pedagogiky „Kdo a jak žije v lese?“

      Ve hrách s maskami si děti procvičily znalost lesních zvířat. Dozvěděly se mnoho zajímavostí o  jejich způsobu života, kde mají svá doupata, čím se živí, co mají na sobě, zda peří nebo srst. Děti zvířátkům přiřazovaly stopy a byly překvapeny zvuky, které zvířata vydávají. Měly možnost si osahat paroží a kožíšky zvířat. Poznaly i jak se lidé starají o zvířata v zimě. I naše děti z MŠ pomáhají zvířátkům – na podzim sbírají kaštany, které předáváme myslivcům.

       V další části programu děti poznávaly les. Rozeznávaly stromy listnaté a jehličnaté, dozvěděly se, jak pomalu rostou stromy a jak je nutné se o les starat. Celý program byl plný her, obrázků a lesních trofejí a děti opravdu zaujal.

Těšíme se na další programy Lesů ČR a těšíme se i do lesa!                           J. Cimrová

 

—————

Zpět