I dravci mají své lékaře a nemocnici

16.09.2011 10:19

     Začátek školního roku jsme po 2 dny prožili s majitelkou Soukromé ptačí stanice pomoci z Dubé u České Lípy a jejími svěřenci, dravými ptáky naší přírody. Děti se sešly na školní zahradě, kde se dozvěděly spoustu zajímavých informací ze života dravců, mohly si je pohladit, shlédly cvičení dravců v přeletech i způsob krmení. Pozorovaly, jak se učí mláďata létat. Společně nakrmily malou poštolku a odvážily si dokonce na rukávec na ruce posadit výra. Zážitky ze setkání s dravci naživo dětem určitě utkvělo v paměti.                 H.R.

                                                                                                                                                                                                       

—————

Zpět