Dopravní výchova na hřišti ZŠ

28.04.2022 16:29

   V rámci spolupráce se základními školami pro nás ZŠ A. Baráka připravila na školním hřišti zábavné dopoledne s dopravní tématikou. U každého stanoviště si jednu ze tří skupin dětí převzala dvojice starších žáků, která s nimi plnila úkoly, děti je s přehledem zvládaly. Na prvním stanovišti jsme si zahráli na řidiče, jezdili jsme po správné straně silnice podle značek, tankovali jsme palivo. Po celou cestu na nás dohlíželi dopravní policisté z řad žáků. Na druhém stanovišti jsme poznávali dopravní značky a plnili kvíz. Třetí stanoviště určovalo, co má mít cyklista na sobě, co musí mít kolo, aby mohlo jezdit na silnici, sestavovali jsme semafor. Za splněné úkoly si každé z dětí odneslo řidičský průkaz, reflexní pásku a lízátko. Dětem se akce moc líbila. Děkujeme šikovným žákům základní školy i pedagogům, kteří společně s dětmi akci pro předškoláky připravili.                                                                                                                                                               Vladislava Pátková

—————

Zpět