Divadlo VeTři a preventivní program

10.04.2022 16:27

   Minulý týden ve středu mezi nás přijeli herci Míša Doležalová a Vlasta Vébr z Divadla Vetři s programem Prevence tak trochu jinak. Míša dětem předvedla, co se nesmí dělat při jízdě na kole (odrážedle či koloběžce). Děti byly vtaženy do zajímavého příběhu a společně řešily, jak se chováme v dopravě, co musí mít správný cyklista na sobě, vyjmenovávaly důležité předměty, jako je helma, chrániče, reflexní vesta atd. Staly se součástí příběhu, když Míše tyto připevňovaly na tělo. Na otázky „Kde si můžeme bezpečně hrát nebo jezdit na kole?“ správně odpovídaly. Na závěr řešily barvy na semaforu, přechod pro chodce, správné rozhlížení. Byly upozorněny, že chodec na přechodu nemá absolutní přednost ani na zelenou a to proto, že může jet rychle sanitka, policie nebo hasiči. Dětem se dopolední představení líbilo a zhodnotilo již velmi dobré znalosti našich dětí o bezpečném provozu.                                                                                                                  V. Pátková

—————

Zpět