Český den s českými vlajkami

18.10.2018 06:25

Na podporu celorepublikového rekordu ke 100. výročí samostatné republiky „Vyvěsme nejvíc českých vlajek“ proběhla 11. října v naší mateřské škole tvořivá dílna pro rodiče s dětmi i další rodinné příslušníky. Společně jsme vyráběli české vlajky různými technikami – za všechny například obtiskování prstovými barvami, polepování barevnými těstovinami, vystřihováním z hedvábného papíru, lepení mozaiky z hedvábného a krepového papíru, posypávání krupicí s následným přebarvením temperami a další. Největší úspěch u dětí i rodičů měly prstové barvy, posypávání krupicí a tvoření vlajky z barevných těstovin. Společnou prací bychom rádi podpořili celorepublikový projekt a zároveň si připomněli pocit pospolitosti a sounáležitosti nejen s národními symboly, jímž státní vlajka bezpochyby je. Všem zúčastněným dětem a rodičům za jejich pomoc a podporu moc děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Výrobou vlajek chceme přispět do celorepublikového rekordu a zápisu do České knihy rekordů. 28. října vyvěsíme kromě klasické i všechny tyto vyrobené vlajky. K výročí chystáme i projekt s názvem Lovosice očima dětí MŠ, ve kterém děti ztvárňují svůj vztah k městu, ve kterém žijí. Doufáme, že takto s dětmi společně důstojně oslavíme 100. výročí samostané republiky.                             J. Carová

—————

Zpět