Amálka je krásný poník

16.05.2011 12:14

 

   V pondělí 11.dubna se na naší zahrádce pásl krásný malý poník jménem Amálka. Děti se na poníka těšily a připravily mu již před jeho návštěvou starý chleba a jablíčka s mrkvemi. Amálka se tolika dětí nejdříve trochu bála, ale za chvíli už s nimi byla kamarádka. Děti si ji mohly pohladit, hřebelcovat, uplést jí na hřívě copánky. Dověděly se, jak se musí paní majitelka o poníka každý den starat, jak mu správně nabízet z ruky mlsání, co má Amálka ráda a co se jí nelíbí. Protože Amálka je jen o něco větší než děti ,nikdo se jí nebál. Každý z dětí si tento den přál mít takového malého koníka doma! Na památku děti dostaly domů fotografii Amálky.                                                                                                                                         J.C.

                     

                      

 

—————

Zpět